ATAGENÇ Ticaret 1950 yılında “Genç Ticaret” olarak gıda faaliyetlerinde bulunmak üzere Van’da kurulmuştur.

1970 yılında Erzurum ilinde kurulacak olan Doğu Yağ San. ve Tic. A.Ş. sanayi kuruluşunun kurucu ortakları arasında bulunan ATAGENÇ Ticaret, 1992 yılında şirketin %70 çoğunluk hissesini alarak yıllık 35.000 ton margarin ve ayçiçek yağı üretiminde bulunan firmanın yurt içi ve yurtdışı faaliyetlerini başarıyla sürdürmüştür.

Kurumsallaşma çalışmaları neticesinde, Genç Ticaret olarak kurulan şirketimiz 1996 yılında faaliyetlerine ATAGENÇ olarak sürdürmeye başlamış ve bu ünvanı almıştır. 

Kısa sürede büyük mesafeler katedip, genişleyen gıda sektöründe hedeflediği satış ve ciro hedeflerine ulaşmıştır.

Her geçen yıl günün koşulları göz önünde bulundurularak faaliyet alanları genişletilmiş, satış ve pazarlama hizmetlerine, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini de kapsayacak şekilde devam edilmiştir.

Bünyesinden bulundurduğu kaliteli ürünler ve kaliteyi benimsemiş çalışanlarıyla, müşteri memnuniyetiyle, çevre ve toplum sorumluluğu bilinciyle, müşterilerinin gelecekteki beklentilerini karşılamayı hedefleyen şirketimiz, bu hedeflerine emin adımlarla yürümektedir.

Türkiye piyasasına verilen hizmetlerin yanı sıra, şirket bünyesinde oluşturulan Dış Ticaret departmanıyla ithalat ve ihracat işlerini de yürüten firmamız, bu faaliyetlerini karşılıklı olarak Ortadoğu, Balkanlar ve Asya ülkeleriyle devam ettirmektedir.


ÇEVRE POLİTİKASI

Firmamız olarak hizmetlerimizden kaynaklı katı atıklarımızı en uygun şekilde bertaraf etmek ve her zaman çevreye ve insana saygı duyarak çevreye rahatsızlık vermeden sürekli ve sürdürülebilir kalkınma prensibiyle siz müşterilerimize hizmet vermek, Mevcut yasal yönetmelik ve mevzuatlara uyarak çalışmak ÇEVRE POLİTİKAMIZDIR.


VİZYON

ATAGENÇ Gıda Mad. Paz.İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti. Şirketi tüm faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartlarda yürütmeyi felsefe edinmiş daima tüketici ihtiyaçlarını ön planda tutan, Türkiye ve Dünya çapına yayılmış markaları ile lider bir gıda firması olmayı vizyon edinmiştir.

MİSYON

ATAGENÇ Gıda Mad. Paz.İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti. Şirketi tüketici ihtiyaçlarını doğru tespit ederek, insanların beslenme kalitesine önem vererek, teknolojisini geliştirerek, Ar-Ge çalışmalarını temel alarak her açıdan ulusal ve uluslararası kabul gören bir şirket olarak ürünlerinde ATAGENÇ alışkanlığı yaratarak ve bunları kalite ve gıda güvenliği standartları doğrultusunda sürekli eğitim ile destekleyerek bulunduğu iç ve dış pazarlarda daima lider olmayı hedefleyerek ve optimum kar hedefi koyarak misyonunu oluşturmuştur

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

ATAGENÇ Gıda Mad. Paz.İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti. Şirketi her zaman müşteri ihtiyaç ve beklentilerini esas alarak girdi, proses ve çıktılarda bir defa da ve daima doğru ilkesine uygun olarak faaliyetlerini yürütür.

Üst yönetimin koyduğu hedeflerle eğitim, ürün güvenirliği, temizlik, hijyen ve çalışma ortamı iyileştirmesi gibi konuları temel felsefe edinerek nihai olarak müşteri memnuniyetini hedefler.

Kuruluşumuz kalite ve gıda güvenliği projelerinin uygulanmasında ulusal ve uluslararası standartlara uymayı taahhüt eder.

ATAGENÇ Gıda Mad. Paz. İnş. Taah. Tic. ve San. Ltd. Şti. 

WhatsApp chat